State Streeti kõnnitee suleti Adamsis pärast 2 hoonet Loop Landis kõige ohustatumate nimekirjas

0

Föderaalvalitsus sulges osariigi ja Adamsi tänava edelanurgas talle kuuluvate hoonete ees kõnnitee, viidates jalakäijate ohule fassaadide halvenemise tõttu. Kinnistul on kaks 20. sajandi alguse pilvelõhkujat, mida looduskaitsjad tahavad päästa.

Aiad püstitati objektile mõni päev pärast seda, kui rühmitus Preservation Chicago eelmisel nädalal pani hooned aadressil 202 ja 220 S. State St.enim ohustatud” nimekiri aastaks 2023. Rühm on vastu föderaalvalitsuse plaanile tasandada ala turvariskina. Konstruktsioonid taganevad vastu Dirkseni föderaalhoonet.

Föderaalomandit haldav üldteenuste administratsioon tegutses pärast seda, kui töövõtja hoiatas jalakäijate ohu eest, ütles agentuuri pressiesindaja Tanya Schusler. Ta ütles, et fassaadiprobleemid puudutavad enamasti kolmekorruselist hoonet aadressil 208-212 S. State, mis on üks kahest väikesest hoonest 202. ja 220. kõrghoone vahel. Hooned on tühjad.

Föderaalvalitsus on eraldanud hoonete lammutamiseks 52 miljonit dollarit. Kuid see ei saa tegutseda ühepoolselt, sest hooned on kantud riikliku ajalooliste paikade registrisse.

Föderaalseadust järgides on GSA korraldanud kuulamisi, et kaaluda lammutamise alternatiive. Föderaalvalitsusele kuuluvad hooned alates 2005. aastast. Tellingud on hoonete ees olnud aastaid, kuid alles nüüd on jalakäijate juurdepääs ära lõigatud.

Küsimusele, mida agentuur järgmiseks ette võtab, vastas Schusler: “Kui oleme saanud meie lepingulistelt inseneridelt soovitused, töötame riikliku ajaloo säilitamise seaduse jaotise 106 raames konsultatsiooniprotsessi raames, et kinnitada, kuidas GSA rakendab täiendavaid parandusmeetmeid.” Ta ütles, et linna transpordiamet andis kõnnitee sulgemiseks loa.

Preservation Chicago tegevdirektor Ward Miller ütles, et sulgemine peegeldab GSA-d halvasti.

“Nad lihtsalt pole olnud nende struktuuride parimad korrapidajad. Tundub, et see on lammutamine hooletuse tõttu,” ütles ta.

Kampaania vähemalt kõrgemate hoonete päästmiseks on pälvinud toetust kesklinna ärigrupilt Chicago Loop Alliance. Nende säilitamist kutsuv petitsioon on saidil Change.org saanud rohkem kui 23 000 allkirja.

Milleri rühmal on 20 usuorganisatsiooni ja River Foresti Dominikaani ülikooli toetust, et hallata hooneid ühistu arhiivikeskusena. Ta ütles, et selline kasutamine võib piirata avalikku juurdepääsu ja leevendada föderaalkohtute turvalisusega seotud muresid.

Eelmisel nädalal teatas USA ringkonnakohus, et on fassaadiprobleemidest teadlik. Kohtu avalduses ütles peakohtunik Rebecca R. Pallmeyer: „Minu jaoks on avalikkuse turvalisus ülimalt tähtis. Olen palunud, et GSA hoiaks mind kursis kinnisvara käimasoleva hindamisega.

Pallmeyer ütles Chicago vaatamisväärsuste komisjoni juulikuu kuulamisel, et hooned tuleks maha lõhkuda.

“Tunnistame taas, et see on probleem, mis tõmbab palju tähelepanu, kuid arvame, et ettepanekust, mis kõrvaldaks need hooned, eriti State Streeti jaoks, on tõesti kasu,” ütles Pallmeyer. Ta ütles, et hooned on muutnud oma osariigi bloki “mõnevõrra surelikuks” ja et nende eemaldamine võimaldaks paremat jalakäijate juurdepääsu Dirkseni hoonele ida poolt.

Juulis toimunud maamärkide paneel pani linna töötajatele ülesandeks koostada aruanne hoonete ajalooliste ja arhitektuuriliste väärtuste kohta. Sellest ajast peale pole ta kõrgemate hoonete Chicago vaatamisväärsusteks nimetamisel midagi ette võtnud.

Kõrgemad terrakota hooned viitavad varajaste pilvelõhkujate arengule. Holabird & Roche projekteeris 16-korruselise Century Buildingu aadressil 202 S. State. Jenney, Mundie ja Jensen kujundasid 21-korruselise Consumers Building’i aadressil 220 S. State.

Nendevahelised väiksemad hooned, kuigi oluliselt muudetud, on samuti üle sajandi vanad. GSA andmetel on hoone 208-212 pärit aastast 1920 ja neljakorruseline hoone aadressil 214 on ehitatud 1887. aastal.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply