Suurbritannia investeerib Venemaa sõja ja Hiina konkurentsi ajal kaitsesse 6 miljardit dollarit

0

13. märts (UPI) – Peaminister Rishi Sunak ütles, et Suurbritannia suurendab järgmise kahe aasta jooksul kaitsekulutusi 6 miljardi dollari võrra, et paremini reageerida Venemaa ja Hiina tekitatud ohtudele.

Teade tehti pühapäeval enne AUKUSe julgeolekukõnelusi Sunaki, USA presidendi Joe Bideni ja Austraalia peaministri Anthony Albanese vahel esmaspäeval Californias San Diegos.

2021. aasta septembris asutatud AUKUS kolme riigi kaitsealase partnerluse eesmärk on relvastada Austraalia tuumajõul töötavate allveelaevade tehnoloogiaga, et säilitada rahvusvaheline kord Indo-Vaikse ookeani piirkonnas keset Hiina kasvavat agressiooni.

Esmaspäeval peaksid kolm riiki arutama pakti järgmist etappi ja Sunak ütles pühapäeval, et 2020. aastal ligi 30 miljardi dollari suurusele kaitseinvesteeringule järgnevad uued vahendid lähevad laskemoonavarude täiendamiseks ja suurendamiseks ning Suurbritannia tuumaettevõtte moderniseerimiseks. ja AUKUSe tuumaprogrammi järgmise sammu eest tasumine.

Teel San Diegosse

Ootan kohtumist @POTUS ja @AlboMP, et kirjeldada, kuidas me kaitseme oma inimesi ja väärtusi tulevaste põlvkondade jaoks. pic.twitter.com/LcHUqQKTEN— Rishi Sunak (@RishiSunak) 12. märts 2023

Sunak ütles ka, et soovib suurendada Suurbritannia kaitsekulutusi 2,5%ni sisemajanduse koguproduktist ja vaatab plaani uuesti läbi 2025. aastal. Samuti juhib Suurbritannia sel suvel toimuval kaitseväelise liidu NATO tippkohtumisel dialoogi tulevikupositsiooni ja koormuse jagamise üle.

“Kuna maailm muutub muutlikumaks ja konkurents riikide vahel muutub intensiivsemaks, peab Ühendkuningriik olema valmis oma seisukohtadele seisma,” ütles Sunak avalduses. “Investeerides oma relvajõududesse pikaajaliselt, oleme valmis tänaste ja tuleviku väljakutseteks.”

“Nagu ma täna meie Ameerika ja Austraalia liitlastega USA-s arutan, jääb Ühendkuningriik NATO juhtivaks panustajaks ja usaldusväärseks rahvusvaheliseks partneriks, kes seisab meie väärtuste eest Ukrainast Lõuna-Hiina mereni.”

Vahendite suurenemist kinnitas 2023. aasta Integrated Review Refresh, mis telliti vastusena Venemaa ebaseaduslikule sissetungile Ukrainasse ja Hiina kasvavale konkurentsile Aasias, aga ka maailmas.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply