Suurbritannia keelab TikToki rakenduse valitsuse telefonides

0

14. märts (UPI) – Suurbritannia võib järgida USA-d, Euroopa Liitu ja Kanadat TikToki keelustamisel valitsuse telefonides, ütles riigi julgeolekuminister, kes uurib Hiinale kuuluva rakenduse võimalikke turvariske.

Julgeolekuminister Tom Tugendhat ütles teisipäeval, et on palunud riiklikul küberjulgeoleku keskusel uurida TikToki, öeldes, et see on “absoluutselt hädavajalik”, et hoida Suurbritannia “diplomaatilised protsessid vabad ja ohutud”.

“Peame tagama, et meie telefonid ei oleks nuhkvara. Väga oluline on mõista, millised väljakutsed need rakendused tekitavad, mida nad taotlevad ja kuidas nad meie ellu jõuavad, ”ütles ta.

“Selge on see, et paljude noorte jaoks on TikTok nüüd uudisteallikas. Ja täpselt nagu on õige, et me teame, kellele kuuluvad Ühendkuningriigi uudisteallikad… on oluline, et me teaksime, kellele kuuluvad meie telefonidesse edastatavad uudisteallikad.

Iraagi ja Afganistani sõdade armee veteran Tugendhat ei välistanud selle keelustamist valitsuse telefonides, kuid ütles, et soovib ära oodata NCSC järeldused.

Parlament on juba sulgenud oma TikToki konto pärast seda, kui parlamendiliikmed väljendasid eelmisel aastal muret turvalisuse pärast.

Teisipäevane teade tuli päev pärast seda, kui peaminister Rishi Sunak ütles, et Suurbritannia vaatab läbi USA, EL ja Kanada valitsustelefonidele kehtestatud keelud.

Lääne valitsused vaatavad TikToki tugevalt üle turvalisuse ja andmete privaatsusega seotud murede pärast, kuna kardetakse, et rakendust võidakse kasutada kasutajaandmete kogumiseks ja edastamiseks Pekingile või Hiina-meelse tegevuskava edendamiseks.

Ettevõte eitab väiteid, et ta edastab andmeid Hiina valitsusele, ja rõhutab, et see ei toimi teisiti kui teised sotsiaalmeedia platvormid.

Euroopa Komisjon ja enam kui pooled USA osariigid on juba kehtestanud keelu seoses võimalike küberrünnakutega.

27. veebruari märgukirjas andis Valge Maja juhtimis- ja eelarvebüroo föderaalasutustele 30 päeva aega TikToki kustutamiseks töötajate ja töövõtjate tööseadmetest.

USA senat võttis detsembris vastu seaduse, mis keelab TikToki valitsuse väljastatud seadmetes. Senaator Josh Hawley (R-Mo.) seadus TikToki keelustamise valitsusseadmete kohta võeti vastu ühehäälsel nõusolekul, mis saadeti parlamendile kinnitamiseks.

President Joe Biden allkirjastas selle seaduse 29. detsembril osana föderaalvalitsuse 2023. aasta eelarvekulude seadusest.

Eelmisel kuul andis Euroopa Komisjon oma 32 000 töötajale korralduse eemaldada TikToki rakendus seadmetest nii kiiresti kui võimalik ja hiljemalt 15. märtsil.

President Donald Trumpi 2020. aasta katse kehtestada otsene keeld suleti hiljem kohtutes.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply