Tennessees sihivad teised drag-saateid, paljud imestavad: miks?

0

NASHVILLE, Tenn. NASHVILLE, Tenn (AP) – “Kui ma poleks olnud tüdruk, oleksin olnud drag queen.”

Dolly Parton on neid sõnu kuulsalt ja sageli lausunud. Aga kui ta tõesti oleks drag queen, oleks üks Tennessee kuulsamaid tütreid vabariiklasest kuberner Bill Lee neljapäeval alla kirjutatud seaduse alusel tõenäoliselt töötu.

Lee kirjutas õigusaktidele alla ilma avaldust välja andmata või avalikku tseremooniat korraldamata. Eelnõu jõustub 1. juulil.

Kogu riigis kurdavad konservatiivsed aktivistid ja poliitikud, et lohistamine aitab kaasa laste “seksualiseerimisele” või “peibumisele”. Mitmed osariigid kaaluvad piiranguid, kuid ükski pole tegutsenud nii kiiresti kui Tennessee. Nende jõupingutuste eesmärk on kustutada populaarsed “draivilootunnid”, mille ajal kuningannad lastele ette loevad. LGBTQ Pride’i ürituste korraldajad ütlevad, et panevad oma paraadid külmaks. Ja pooldajad märgivad, et suures osas vabariiklaste poolt lükatud seaduseelnõud koormavad ettevõtteid mittevabariiklikul viisil.

Protestid on tekkinud üsna ootamatult meelelahutuse ümber, millel on pikka aega olnud koht Ameerika peavoolul.

Milton Berle, “Mr. Televisioon” ise, ilmus avalikes eetris juba 1950. aastatel saates “Texaco Star Theatre”. “RuPaul’s Drag Race” on heauskne kultuurinähtus. Väga populaarsed brunchid toovad restoranidele tulu. See, et selliseid prille nüüd kujutatakse lastele ohtlikuna, paneb need inimesed, kes uurivad, esinevad ja lohistamist hindavad, mõistuse segaseks.

“Lohistamine ei ohusta kedagi. Pole mõtet 2023. aastal lohistamist kriminaliseerida või teotada, ”ütles Michigani ülikooli kultuuri- ja soouuringute professor Lawrence La Fountain-Stokes ning raamatu „Translocas: Puerto Rica tõmbe- ja transperformance’i poliitika” autor.

“See on ruum, kus inimesed uurivad oma identiteeti, ” ütles La Fountain-Stokes, kes on end lohistanud. «Kuid see on ka koht, kus inimesed lihtsalt elatuvad. Lohistamine on töö. Drag on õigustatud kunstiline väljendus, mis toob inimesed kokku, mis lõbustab, mis võimaldab teatud isikutel uurida, kes nad on ja võimaldab meil kõigil väga mõnusalt aega veeta. Seega pole seadusandjatel ega valitsuses olevatel inimestel sõna otseses mõttes mõtet lohistamist keelata.

Lohistamine ei hõlma tavaliselt alastust ega eemaldamist, mis on tavalisemad burleski kunstis. Selgelt seksuaalne ja roppkeel on drag-etendustes tavaline, kuid sellist sisu välditakse, kui sihtrühmaks on lapsed. Täiskasvanutele mõeldud etendustel hoiatavad esinemiskohad või esinejad üldjuhul eelnevalt eakohase sisu eest.

Sõna “lohistamine” Tennessee seaduseelnõus ei esine. Selle asemel muudab see täiskasvanute kabaree määratlust Tennessee seaduses, et see tähendaks “täiskasvanutele suunatud etendusi, mis on alaealistele kahjulikud”. Samuti öeldakse, et “mees- või naissoost jäljendajad” kuuluvad nüüd täiskasvanud kabaree alla paljastute tantsijate, go-go tantsijate, eksootiliste tantsijate ja striptiisitaride seas.

Seejärel keelab eelnõu täiskasvanute kabaree avalikus omandis või mujal, kus võivad viibida alaealised. See ähvardab esinejaid väärteosüüdistusega või kuriteoga, kui see on korduv süütegu.

Eelnõu on tekitanud muret, et seda võidakse kasutada transsooliste inimeste sihtimiseks, kuid sponsorite sõnul pole see eesmärk.

Ettevõtluskaitserühm Tennessee Pride Chamber ennustas, et “selektiivne järelevalve ja jõustamine” toob kaasa kohtuvaidlusi ja “massiivseid kulutusi”, kuna valitsused kaitsevad põhiseadusevastast seadust, mis kahjustab osariigi kaubamärki.

“Turism, mis aitab oluliselt kaasa meie osariigi kasvule ja heaolule, võib kannatada boikottide all, mis mõjutavad ebaproportsionaalselt meie kogukonna liikmeid, kes töötavad Tennessee restoranides, kunstis ja hotellinduses,” kirjutas koja president Brian Rosman e-kirjas The Associatedile. Vajutage. “Ettevõtted ei jätka siin laienemist ega kolimist, kui nende töötajad ja nende töötajad ei tunne end Tennessee’s turvaliselt või teretulnuna.”

Knoxville’i Pride’i korraldaja John Camp ütles, et sündmus Tennessee suuruselt kolmandas linnas tuleb tänavu oktoobris sünge – kirjeldas seda kui “pigem marssi kui pidustust”. Ta ütles, et eelmisel aastal oli 100 drag-esinejat, kuid ta pole kindel, kui palju tänavu osaleda saab.

Mitmed teised osariigid, sealhulgas Idaho, Kentucky, Põhja-Dakota, Montana, Oklahoma ja Utah, kaaluvad sarnaseid keelde. Ja Arkansase kuberner allkirjastas hiljuti seaduseelnõu, mis seab uued piirangud “täiskasvanutele suunatud” etendustele. Algselt oli see suunatud drag-show’dele, kuid seda vähendati pärast LGBTQ-vastase diskrimineerimise kaebusi.

“Ma leian, et on vastutustundetu luua seadus, mis põhineb täielikul mõistmise puudumisel ja sihikindlal tahtlikul väärtõlgendusel selle kohta, mis tõkestamine tegelikult on,” ütles Montana osariigi esindaja Connie Keogh veebruaris arutelu ajal. “See on osa LGBTQ+ kogukonna kultuurilisest struktuurist ja on eksisteerinud sajandeid.”

Tennessee osariigi senaator Jack Johnson, vabariiklaste sponsor, ütleb, et tema seaduseelnõu käsitleb “seksuaalselt sugestiivseid lohistamissaateid”, mis on lastele sobimatud.

Kuud tagasi sattusid Nashville’ist läänes Jacksonis toimunud Pride’i festivali korraldajad kriitika alla, kuna korraldasid pargis drag-show’d. Vabariiklaste osariigi esindaja juhitud juriidilise kaebusega püüti etendust takistada, kuid korraldajad jõudsid kokkuleppele, et see korraldatakse siseruumides vanusepiiranguga.

Ja Chattanoogas levisid valesüüdistused laste väärkohtlemise kohta Internetis pärast seda, kui paremäärmuslikud aktivistid postitasid video, kuidas laps tunneb naisesineja litritega kostüümi. Veebikommentaatorid väitsid ekslikult, et esineja oli mees, ja seda on kasutatud põhjendusena, et keelata lastel drag-show’d.

“Selle asemel, et keskenduda tegelikele poliitilistele probleemidele, millega Tennesselased silmitsi seisavad, kulutavad poliitikud pigem oma aega ja vaeva eakohaste esinemiste valesti tõlgendamisele raamatukogus, et võtta vastu võimalikult palju LGBTQ+-vastaseid arveid,” ütles inimõiguste kampaania õigusdirektor Sarah Warbelow. , ütles eelmisel nädalal tehtud avalduses.

Kohati on vitriolist saanud vägivald. Meeleavaldajad, kellest mõned olid relvastatud, loopisid eelmisel aastal Oregonis toimunud lohistamisürituse ajal üksteist kivide ja suitsugranaatidega.

Tennessee tõkestamise seaduseelnõu tähistab teist suurt LGBTQ-inimestele suunatud ettepanekut, mille osariigi seadusandjad sel aastal vastu on võtnud. Eelmisel nädalal kiitsid seadusandjad heaks seaduse, mis keelab enamiku soopõhistest hooldustest. Lee allkirjastas selle eelnõu ka neljapäeval.

Lee esitas esmaspäeval ajakirjanikele küsimusi seaduste ja muude LGBTQ seaduseelnõude kohta, kui aktivist küsis temalt, kas ta mäletab „1977. Talle kingiti foto, millel oli kujutatud kuberneri abituriendina riietatud naisterõivastesse, mis avaldati Franklini keskkooli 1977. aasta aastaraamatus. Foto postitati esmakordselt Redditi nädalavahetusel.

Lee sõnul on “naeruväärne” võrrelda fotot “seksuaalse meelelahutusega laste ees”. Kui küsiti konkreetseid näiteid laste ees toimuvatest sobimatutest lohistamisetendustest, Lee ei viidanud ühtegi, osutas vaid lähedal asuvale koolimajale ja ütles, et tunneb muret laste kaitsmise pärast.

___

McMillan teatas Pennsylvania kirdeosast. Associated Pressi kirjanikud Jonathan Matisse Nashville’is ja Amy Beth Hanson Helenas Montanas andsid oma panuse sellesse raportisse.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply