Texas esitas arveid piiri ületavate migrantide eemaldamiseks, karmid vanglatingimused taassisenemiseks

0

Texase seadusandlik kogu on seatud nihutama osariigi volituste piire immigratsiooniseaduste jõustamiseks ja piiride turvalisuse suurendamiseks. Sellel istungil esitatud kaks seaduseelnõu näevad ette ebaseaduslikult USA-sse sisenevate sadamate vahelt sisenevate migrantide väljasaatmise ja nõuavad karmi vanglakaristust pärast riigist väljasaatmist uuesti sisenemise eest.

Texase seadusandja esitas seaduseelnõu, mille eesmärk on laiendada osariigi volitusi, et eemaldada sisserändajad, kes ületavad ebaseaduslikult piiri sadamate vahel, ja saata nad tagasi Mehhikosse. Texase senatisse esitatud seaduseelnõu näeb ette karmid karistused Texasesse ebaseadusliku naasmise eest pärast eemaldamist.

Texase osariigi esindaja Matt Schaffer (R-Tyler) esitas avalduse Maja eelnõu 20 10. märtsil. Eelnõu nõuab uue korrakaitseosakonna loomist nimega “Piirikaitseüksus” (BPU).

Eelnõu annab BPU ametnikele (korrakaitseametnikele) volitused “heidutada ja tõrjuda” sisserändajaid, kes üritavad ebaseaduslikult Texase osariiki siseneda väljaspool sisenemissadamat. Samuti võimaldab see BPU ohvitseridel “tagastada Mehhikosse välismaalasi, keda on täheldatud ebaseaduslikult Mehhiko piiri ületamas ja kes peeti kinni või peeti kinni piiri vahetus läheduses”.

Need volitused antakse “selles ulatuses, mis on kooskõlas Ameerika Ühendriikide ja Texase põhiseaduste ja föderaalsete immigratsiooniseadustega”, seisab seaduseelnõus.

Schafferi eelnõu on üks seitsmest piiriturvalisuse seaduseelnõust, mille esindajatekoja spiiker Dade Phelan nimetas reedel parlamendi seadusandlikuks prioriteediks. Kõneleja avaldatud avalduses kirjutasid Phelani töötajad:

Piirivalveüksuse peakorter asuks piiri ääres ja see peaks eelistama selliste isikute värbamist, kes on piiriäärsete kogukondade elanikud või kellel on märkimisväärne kogemus piiriäärsete kogukondadega. Seda tehes saadetakse Texase rahvuskaardi sõdurid, osariigi sõdurid ja ulukiülemad, kes on mitu nädalat või kuud järjest piiri äärde paigutatud, lõpuks koju tagasi, viies nad tagasi oma põhimissioonide ja kogukondade juurde.

Eelnõu lubab kasutada ka mittesurmavat jõudu, et heidutada migrante ebaseaduslikult piiri ületamast.

Texase senatis esitas avalduse senaator Brian Birdwell (R-Granbury). Senati seaduseelnõu 2424 reedel. Eelnõu käsitleb „kuriteo loomist, milleks on mittenõuetekohane sisenemine [a] võõras rahvas.”

Eelnõuga muudetaks osariigi kriminaalkuriteoks riiki sisenemine Texasesse isiku poolt, kes ei ole Ameerika Ühendriikide kodanik ega kodanik väljaspool Ameerika Ühendriikide immigratsiooniametnike poolt määratud asukohta. Esialgne süütegu oleks A-klassi väärtegu. Karistused Texases näevad ette kuni üheaastase vanglakaristuse ja 4000 dollari suuruse trahvi.

Eelnõu näeb ette karistuse karmistamise kuni 25 aasta pikkuse vangistuse (kaasa arvatud) isikutele, kes pärast erinevate kriminaalkaristustega riigist illegaalselt riiki naasvad. Süütegu on esimese astme kuritegu, kui migrant siseneb uuesti riiki pärast seda, kui ta on esimese astme või kõrgema kuriteo eest süüdi mõistetud.

“Sen. Brian Birdwell on esitanud SB 2424, nii et Texase osariigil on õigus meie piiri tõeliselt kaitsta, kuna föderaalvalitsus on täielikult loobunud oma põhiseaduslikust vastutusest,” ütles Texase kuberner Dan Patrick reedel tehtud kirjalikus avalduses.

“Sen. Birdwelli seaduseelnõu loob Texasesse ebaseadusliku sisenemise eest uue osariigi kuriteo. SB 2424 lubab Texase õiguskaitseorganitel arreteerida ja vastutusele võtta kõik inimesed, kes ületavad piiri ebaseaduslikult kuhu iganes Texases,” jätkas Patrick. “Karistus algab esmakordsel süüdlasel kuni üheaastase vangistusega, teistkordselt kaheaastase osariigi vangistusega ja ebaseaduslikult piiri ületanud süüdimõistetud kurjategijate eest kuni eluaegse vangistusega.”

Esitatud arveid võetakse eeldatavasti esmajärjekorras arvesse pärast seda, kui kuberner Greg Abbott kuulutas veebruaris oma osariigi kõne ajal piiriturvalisuse hädaolukorraks.

“Texanlased on raevukad Bideni avatud piiripoliitika põhjustatud seadusetuse pärast,” ütles Abbott kõne ajal, “ja see peaks olema.”

“Meie piiri turvalisuse nimel rohkem ära teha on sel istungil hädaolukord,” teatas Texase kuberner. “Ootan selle nimel koostööd senaator Birdwelli ja esindaja Guilleniga.”

1. oktoobril 2022 alanud eelarveaasta 2023 esimese viie kuu jooksul pidasid piirivalveagendid viies Texases asuvas piirisektoris kinni ligi 560 000 migranti, selgub Breitbart Texase saadud mitteametlikust piirivalve aruandest. Lisaks sellele liigitab piirivalve rohkem kui 199 000 inimest “tuntud põgenejateks”, selgub teisest piirivalve aruandest.

Aruanded näitavad, et teadaolevate piiriületajate arv Rio Grande orus, Laredos, Del Rios, Big Bendis ja El Paso sektoris on rohkem kui kolmveerand miljonit migranti.

Bob Price töötab Breitbart Texas-Border meeskonna abitoimetajana ja vanemuudiste kaastöötajana. Ta on Breitbart Texas meeskonna algne liige. Price on Fox 26 Houston’si tavaline panelist Mis on teie mõte? Pühapäevahommikune jutusaade. Jälgi teda Twitteris @BobPriceBBTX.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply