Trumperid, neokonid ja demokraadid ei sula kunagi DeSantise Ukraina-asja pärast

0

Pärast seda, kui Florida kuberner Ron DeSantis (R) toetas Ukraina konflikti seisukohti, mis kordasid endist presidenti Donald Trumpi, on välispoliitilise institutsiooni seas tekkinud kollektiivne kokkuvarisemine.

Nende seisukohad avaldati vastusena Fox Newsi saatejuhi Tucker Carlsoni saadetud küsimustikule, mis sisaldas kuut küsimust Ukraina kohta.

Trumpi seisukohad ei olnud üllatus, kuna ta on varem nõudnud diplomaatilist lahendust. Vastuseks küsimusele, kas Ukraina on “eluline huvi”, vastas ta: “Ei, aga see on Euroopa jaoks,” ja ütles, et Euroopa peaks maksma rohkem kui USA või võrdne.

Ta kordas ka soovi pidada läbirääkimisi, mida ta juhiks ise, ning ütles, et abi Ukrainale sõltub nendest läbirääkimistest, samas lisas ta, et Euroopa peab tegema rohkem.

Kuid just DeSantise vastus pani välispoliitilise institutsiooni kerele.

Selle kohta, kas Ukraina oli oluline riiklik huvi, ütles DeSantis:

Kuigi USA-l on palju olulisi rahvuslikke huve — meie piiri kindlustamine, sõjalise valmisoleku kriisi lahendamine, energiajulgeoleku ja sõltumatuse saavutamine, Hiina kommunistliku partei majandusliku, kultuurilise ja sõjalise jõu kontrollimine —, takerdumine territoriaalsesse vaidlusse. Ukraina ja Venemaa vahel ei kuulu nende hulka.

The Washington Post kokku võetud kollektiivne paanika, mis tuleneb Washingtoni vabariiklaste võimukandjatest:

Paljudele Vabariikliku Partei liikmetele on Florida kuberner kujunenud Trumpi 2024. aasta tõsisemaks ja valitavamaks asenduseks. Kuid DeSantise loobumine Venemaa invasioonist Ukrainasse kui lihtsalt “territoriaalne vaidlus” USA elutähtsatest huvidest jäetud on vallandanud paanika RV-s ja ka konservatiivsetes Venemaa kulliringkondades, mis kunagi hõlmasid DeSantis.

Endine vabariiklastest kongresmen ja kunagi Trumper Adam Kinzinger (IL) väljendas oma endise kaaskongressiliikme vastuse üle üllatust. Tema ja DeSantis istusid kunagi koos esindajatekoja relvajõudude komitees.

“Whelp DeSantis viskas hulludega kaasa. Rääkige valest lugemisest,” säutsus ta.

Endine vabariiklaste kongresmen Liz Cheney, teine ​​mitte kunagi Trumper ja terav neokonservatiiv, ütles: “DeSantis eksib ja tundub, et ta on unustanud Ronald Reagani õppetunnid.”

Trumpi liitlane, aga ka senati tippneokonservatiiv senaator Lindsey Graham (R-SC) kritiseeris Trumpi ja DeSantise vastuseid varjatult.

“Neile, kes usuvad, et Venemaa provotseerimata ja barbaarne sissetung Ukrainasse ei ole USA jaoks prioriteet, jääte paljust ilma.”

Mitmed teised vabariiklastest senaatorid tõrjusid DeSantise vastu märkused.

Teine Fox Newsi saatejuht Geraldo Rivera ütles, et on “pettunud” DeSantise vastuses, et Ukraina ei ole USA jaoks eluliselt tähtis.

ütles senaator Chris Murphy (D-CT) kolmapäeval MSNBC-s Hommik Joe et endise presidendi Trumpi Vabariikliku Partei tiib “on otsustanud demokraatiale selja pöörata”.

“Ma olen mures, et DeSantise ja Trumpi toetus Putinile ja vastuseis Ukrainale on lahutamatu osa laiemast entusiasmi puudumisest demokraatia ja omavalitsuse vastu,” ütles ta, väites, et kui USA ei kaitse Ukrainat, siis “kogu post Teise maailmasõja aegne kord laguneb.

Kuid mõned neokonservatiivid avaldasid lootust, et DeSantis üritas lihtsalt Trumpilt hääli ära võtta ja et kui ta oleks president, oleks tema tegelik poliitika teistsugune.

Hawkishi Demokraatiate Kaitse Fondi vanemteadur Peter Doran säutsus Twitteris: “Inimesed küsivad: mida arvata DeSantise UKR-i vastusest. Soovitan seda võtta @jimgeraghty sisse @NRO:’…presidendikandidaadi välispoliitiline visioon ja tema administratsiooni tegelik poliitika on sageli vaid kauged nõod.

Geraghty kirjutas ka neokonservatiivne rahvuslik ülevaade:

Presidendikandidaadid püüavad tavaliselt debati või teleintervjuu ajal lihtsalt välja mõelda midagi, mis kõlab hästi ja “karmilt”. Kui aga ametis olles on presidendi igapäevane infotund, tundub iga välispoliitiline väljakutse ühtäkki palju keerulisem. See, mida DeSantis praegu ütleb, ei pruugi meile nii palju öelda, mida ta presidendina teeks.

The PostitaSarnane hinnang oli ka Aaron Blake’il:

Tunnistan, et ma ei oleks väga üllatunud, kui DeSantise positsioon “areneb” või “liigub” [Sens. Kevin Cramer and Mike Rounds] soovitada, et võiks. DeSantisel on poliitiline põhjus seda põhjust esile tõsta. Selle põhjuseks on asjaolu, et see positsioon, kuigi võib-olla ei ole veel GOP-is domineeriv, on selgelt olemas tõusev. Samuti on GOP-i kandideerimisvõistlus praegu peaaegu täielikult Trump vs. DeSantis. Ja Trumpi positsiooni järgimine võib tõstatada laualt probleemi, mis elavdab baasi aktivistlikumaid, Ukraina suhtes skeptilisemaid osi.

Trump – kes on DeSantist üha enam pildistanud, kuna näib, et Florida kuberner valmistub jooksmiseks – ütles ise, et DeSantis kopeerib teda.

Ta rääkis temaga Iowas reisinud ajakirjanikele et DeSantis „jälgib seda, mida ma räägin. Tegemist on plätudega. Ta oli täiesti erinev. Mida iganes mina tahan, tahab ta,” vahendab CBS News.

Jälgige Breitbart Newsi Kristina Wongi Twitter, Tõde Sotsiaalnevõi sisse Facebook.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply