LONDON — Ühendkuningriigi valitsus teatas teisipäeval, et on valmis inimõigustega seotud juriidilisteks väljakutseteks uue karmi seadusega, mille eesmärk on peatada kümnete tuhandete migrantide jõudmine aastas üle La Manche’i väina väikeste paatidega riiki.
Siseminister Suella Braverman ütles, et valitsus on “nihutanud rahvusvahelise õiguse piire” seaduseelnõuga, mis keelab varjupaigataotlused kõigil, kes jõuavad Ühendkuningriiki loata, ning sunnib valitsust nad kinni pidama ja seejärel “nende kodumaale välja saatma”. või turvaline kolmas riik. Neil keelaks kunagi riiki naasta.
“Kui sisenete Suurbritanniasse ebaseaduslikult, peetakse teid kinni ja eemaldatakse kiiresti,” ütles Braverman parlamendi alamkoja seadusandjatele, kui ta tutvustas valitsuse “illegaalse rände seaduseelnõu”.
Kuid kriitikud ütlesid, et plaan on ebaeetiline ja teostamatu, kuna sõja ja tagakiusamise eest põgenevaid inimesi ei saa koju saata ning see on tõenäoliselt viimane Ühendkuningriigi järjestikuste valitsuste täitmata immigratsioonilubaduste seeriast.
“Selles plaanis pole midagi õiglast, humaanset ega isegi praktilist ning ausalt öeldes on jahe näha, kuidas ministrid püüavad eemaldada inimõiguste kaitse inimrühmadelt, kelle nad on valinud oma ebaõnnestumiste eest patuoinaks,” ütles Steve Valdez-Symonds. Amnesty International.
Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni pagulasagentuur kutsus Briti seadusandjaid üles plaani uuesti läbi vaatama, öeldes, et see oleks “pagulaskonventsiooni selge rikkumine” ja “varjupaigakeeld”.
Valitsus ütleb, et uus seadus, kui parlament on selle heaks kiitnud, hoiab ära sisserändajad ja tõrjub smugeldajate jõuke, kes saadavad meeleheitel inimesi ohtlikele teekondadele mööda ühte maailma kõige aktiivsematest laevateedest.
Peaminister Rishi Sunak ütles, et seadus “võtab tagasi kontrolli” Ühendkuningriigi piiride üle, mis on eduka, kuid lõhestava kampaania keskne lubadus Suurbritannia Euroopa Liidust väljaviimiseks.
“Praegune olukord ei ole moraalne ega jätkusuutlik,” ütles ta pressikonverentsil, seistes kõnepuldis, millel oli silt “Stop the Boats”.
“Kui me ei suuda paate peatada, on meie võime tulevikus tõelisi pagulasi aidata piiratud.”
Eelnõu näeb ette paadiga saabuvate inimeste kinnipidamist 28 päevaks ja seejärel riigist välja saatmist, välja arvatud laste, meditsiiniliselt lendamiskõlbmatute ja tõsiste vigastuste ohus olevate inimeste puhul ning piiratud apellatsioonipõhjustega. Inimkaubanduse ohvriks langenud migrantidel oleks keelatud kasutada väljasaatmise ärahoidmiseks Suurbritannia kaasaegseid orjuseseadusi.
Braverman tunnistas, et “tugev ja uudne” õigusakt seisab tõenäoliselt silmitsi juriidiliste väljakutsetega. Ta ütles, et on veendunud, et see on kooskõlas Suurbritannia rahvusvaheliste kohustustega, mis tulenevad pagulas- ja inimõiguste konventsioonidest, kuid tunnistas konservatiivide seadusandjatele saadetud kirjas, et on suurem kui 50% tõenäosus, et see pole nii.
Heategevusorganisatsiooni Refugee Council tegevjuht Enver Solomon ütles, et Briti valitsus “tegelikult käitub nagu need riigid, kes eiravad rahvusvahelisi inimõiguste konventsioone, nagu Myanmar, Venemaa ja Valgevene”.
Suurbritannia võtab vastu vähem varjupaigataotlejaid kui mõned Euroopa riigid, nagu Itaalia, Saksamaa või Prantsusmaa. Kuid tuhanded rändajad üle maailma reisivad igal aastal Põhja-Prantsusmaale, lootes jõuda Ühendkuningriiki, keda tõmbavad perekondlikud sidemed, inglise keel või töö leidmise lihtsus.
Enamik proovib sõita kummipaatide ja muude väikelaevadega nüüd, kui ametivõimud on teistel marsruutidel, näiteks bussides või veoautodes, maha jätnud.
2022. aastal saabus Suurbritanniasse paadiga üle 45 000 inimese, võrreldes 28 000-ga 2021. aastal ja 8500-ga 2020. aastal. Enamik neist taotles varjupaika, kuid enam kui 160 000 juhtumist koosnev mahajäämus on viinud paljude virelemiseni ilma ülerahvastatud töötlemiskeskuste või hotellideta. õigus töötada.
Briti valitsus väidab, et paljud reisijad on pigem majandusmigrandid kui pagulased, ning viitab eelmisel aastal saabujate arvu kasvule Albaaniast, Euroopa riigist, mida Ühendkuningriik peab turvaliseks.
Põgenikerühmituste sõnul põgeneb enamik kanali saabujaid sõja, tagakiusamise või nälja eest sellistes riikides nagu Afganistan, Iraan ja Iraak. Enamik neist, kelle taotlused on läbi vaadatud, said Ühendkuningriigis varjupaiga
Heategevusorganisatsioonid väidavad, et rändajad riskivad kanalitevahelise teekonnaga, kuna Ühendkuningriiki jõudmiseks on vähe turvalisi ja seaduslikke viise
Ühendkuningriigi valitsus ütleb, et kui selle uus seadus kehtestatakse, loob see rohkem seaduslikke võimalusi varjupaiga saamiseks, lisades neile, mis on loodud Afganistanist, Hongkongist ja Ukrainast pärit inimestele. Kuid see pole öelnud, kui palju inimesi vastu võetakse või millal programm algab.
Samuti on ebaselge, millised turvalised riigid on valmis vastu võtma Suurbritanniast väljasaadetud inimesi. Ühendkuningriigi eelmisel aastal välja kuulutatud plaan saata migrante ühesuunalisele reisile Rwandasse on juriidilistes väljakutsetes. Ida-Aafrika riiki pole kedagi saadetud, kuigi Suurbritannia on juba maksnud Rwandale lepingu alusel 140 miljonit naela (170 miljonit dollarit).
Koostöö Prantsusmaaga paatide peatamiseks takerdus Suurbritannia terava lahkulöömise tõttu Euroopa Liidust, kuigi suhted on pärast Sunaki oktoobris ametisseastumist paranenud. Mõlemad valitsused allkirjastasid novembris kokkuleppe politseipatrullide suurendamise kohta Põhja-Prantsusmaa randades ning Sunak loodab tugevdada edasist koostööd, kui ta kohtub reedel Ühendkuningriigi ja Prantsusmaa tippkohtumisel Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga.
Tööpartei immigratsiooni pressiesindaja Yvette Cooper süüdistas valitsust “pagulaste retoorika suurendamises”, lahendamata see “sügavat kahjustavat kaost” Suurbritannia varjupaigasüsteemis.
“See seaduseelnõu ei ole lahendus,” ütles ta. “See on pettus, mis võib kaose veelgi hullemaks muuta.” ___
Jälgige AP globaalse rände kajastamist aadressil https://apnews.com/hub/migration
Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.