Ülemaailmne kokaiinitarbimine saavutas koronaviiruse järgse taastumise rekordi

0

Neljapäeval avaldatud aruande kohaselt on ülemaailmne nõudlus kokaiini järele jõudnud rekordtasemele, kuna pärast koroonaviiruse blokeerimist on tarbimine taastunud. Põhja-Ameerika ja Euroopa on ebaseadusliku aine nõudluses esirinnas.

ÜRO uimasti- ja kuritegevuse amet teatas, et kokakasvatus kasvas aastatel 2021–2022 35 protsenti, tingituna värskest nõudluse tipust.

Leiud näitavad, et Lääne- ja Kesk-Aafrikas on tekkinud uued tarnekeskused, samal ajal kui kaubitsejad kasutasid narkootikumide tarbijateni toimetamiseks sagedamini rahvusvahelisi postiteenuseid.

Euroopa ja Põhja-Ameerika jäävad kokaiini suurimateks turgudeks, neile järgnevad Lõuna- ja Kesk-Ameerika ning Kariibi mere piirkond.

Kasutamine Aafrikas ja Aasias oli endiselt piiratud, kuid ÜRO esindaja Ghada Waly ütles, et turu potentsiaal seal laieneda on ohtlik reaalsus.

The Ülemaailmne kokaiiniaruanne ütles, et toodangu kasv tulenes kokapõõsa kasvatamise laienemisest, aga ka kokaiini pulbriks muutmise paranemisest. See ütleb:

Konfiskeerimisandmed viitavad sellele, et Aafrika, eriti Lääne- ja Kesk-Aafrika roll Euroopa turgudele jõudva kokaiini transiiditsoonina on alates 2019. aastast oluliselt kasvanud.

Nii Aafrikas konfiskeeritud üldkogus kui ka suurte konfiskeerimiste arv näib olevat 2021. aastal saavutanud rekordtaseme.

Aruandes öeldakse, et koroonaviirusel oli uimastiturgudele “häiriv” mõju, kuna rahvusvahelisi reisimisi piirati tõsiselt isegi siis, kui ööklubid ja baarid suleti pandeemilise sulgemise ajal, et tarnijaid veelgi takistada.

“Kuid kõige värskemad andmed näitavad, et see langus on pikemaajalistele suundumustele vähe mõju avaldanud,” öeldakse aruandes. “Kokaiini ülemaailmne pakkumine on rekordtasemel.”

Muud peamised leiud hõlmavad järgmist:

  • Kolumbia endiselt domineerib inimkaubitsejate marsruutidel, kuigi teed Euroopasse on arenenud
  • Tarbimine sisse Austraalia saavutas haripunkti 2020. aasta keskel, langes järgmisel aastal 50 protsenti ja tõusis “mõõdukalt” 2021. aasta viimastel kuudel
  • Mehhiko ja Balkan kuritegelikud rühmitused on kolinud tootmiskeskusele lähemale, et saada tarnetele ligi
  • crack-kokaiini tarbimine on mitmes Lääne-Euroopa riigis, sealhulgas Ameerika Ühendriikides, tõusutrendis Ühendkuningriik, Belgia, Prantsusmaa ja Hispaania
  • sisse Ukrainaoli turg laienenud, kuid pärast Venemaa sissetungi mullu veebruaris on nõudlus drastiliselt häiritud

Arreteerimiste ja arestimiste arv on samuti hüppeliselt kasvanud. Õiguskaitseorganite poolt üle maailma kinni peetud kokaiinisaadetiste konfiskeerimiste arv ulatus 2021. aastal rekordilise tasemeni, ligi 2000 tonnini.

Aruanne näitab kuritegelikku maastikku, mis on killustatud lugematuteks inimkaubandusvõrgustikeks. Uurides nende rühmade toimimisviise, leiti aruandes uusi inimkaubitsejaid, kes täitsid lüngad ja hulga nn teenusepakkujaid, kes laenavad tarneahela teenuseid “tasu eest”.

UNODC uurimis- ja analüüsiosakonna juhataja Angela Me ütles, et aruanne sisaldab palju teavet ravimi kasvava kasutamise ja pakkumise kohta.

“Arvestades uusimaid teadmisi ja suundumusi kuritegelike osalejate kasutatavate marsruutide, viiside ja võrgustike kohta,” ütles ta, “loodan, et aruanne toetab tõenditel põhinevaid strateegiaid, mis jäävad kokaiini tootmise ja kaubitsemise tulevastele arengutele ette. ja kasutada.”

Jälgi Simon Kenti Twitteris: või e-posti aadressil: skent@breitbart.com

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply