Üleujutusprobleemid suurenevad, kui Californiasse kolib uus torm

0

WATSONVILLE, California — Meeskonnad kiirustasid California keskrannikul tormist üles paisutatud jõel tekkinud tõuke parandama, kuna esmaspäeval saabus järjekordne atmosfäärijõgi, mis võib osariigi soostunud põllumaad ja põllumajanduslikud kogukonnad ummistada.

Ametnikud ütlesid, et Pajaro jõe esimene tõkkepuu rebend kasvas pärast reede hilisõhtust ebaõnnestumist vähemalt 400 jalani (120 meetrini). Rohkem kui 8500 inimest olid sunnitud evakueeruma ja umbes 50 inimest tuli päästa, kuna sel ööl vesi tõusis.

Mõned jäid siiski maha Pajarosse, juriidilise isiku õigusteta kogukonda, mis on tuntud oma maasikasaagi poolest ja on praegu enamjaolt üle ujutatud. Sealne valdavalt latiino päritolu talutööliste kogukond on juba hädas toidu leidmisega, kuna nii palju teid ja ettevõtteid on tormi tagajärjel suletud.

“Mõnel inimesel pole kuhugi minna ja võib-olla sellepärast on inimesi veel ümberringi,” ütles elanik Jorbelit Rincon esmaspäeval. “Suhteliselt nad ei tea, kuhu minna ja neil pole raha enda ülalpidamiseks.”

Teine läbimurre avas Vaikse ookeani rannikule lähemale veel 100 jalga (30,48 meetrit) tõuke, pakkudes “tõkestusventiili” tulvavete taandumiseks jõe suudme lähedal, ütlesid ametnikud esmaspäeval pressikonverentsil.

1940. aastate lõpus üleujutuste eest kaitsmiseks ehitatud tamm on olnud teadaolev oht aastakümneid ja 1990. aastatel oli sellel mitmeid rikkumisi. Jaanuaris viidi läbi avariiremont ühes territooriumil asuvast lõigust. 400 miljoni dollari suurune ümberehitus peaks algama lähiaastatel.

Prognoosid hoiatasid suuremate üleujutuste, tuulekahjustuste ja võimalike elektrikatkestuste eest, mis tulenevad esmaspäeva õhtul osariigi põhja- ja keskosas kaldale tulnud uuest atmosfäärijõest, mis peaks mitme päeva jooksul lõuna poole liikuma. Californiat on sel talvel räsinud 10 atmosfäärijõge, mis on pikad kitsad niiskuse sambad, mis rannikul langedes muutuvad vihmaks ja lumeks.

Lõuna-California rannikul pidid Santa Barbara maakonnas teisipäeval kell 8 jõustuma evakueerimiskäsud mitmes piirkonnas, mis on viimastel aastatel põlenud metsatulekahjudes. Põlenud pinnas võib riikliku ilmateenistuse andmetel olla vetthülgav, suurendades äkiliste üleujutuste ja prahi, näiteks mahalangenud puude, ohtu.

Värskeimast tormist pärit vesi läheb tõenäoliselt üle Pajaro jõe lääni, kuid meeskonnad töötasid selle nimel, et rebend ei suureneks, ütles Shaunna Murray Monterey maakonna veevarude agentuurist. Nädalavahetusel pidid meeskonnad ehitama juurdepääsuteid, et pääseda rikkumispaika, ning tooma sisse kive ja rändrahne, et tühimikku täita.

Jõgi eraldab San Franciscost umbes 70 miili (110 kilomeetrit) lõuna pool Santa Cruzi ja Monterey maakondi. Mitmed teed suleti, sealhulgas rannikuäärne maantee 1, mis on kahe maakonna vaheline peamine marsruut.

Monterey maakonna ametnikud hoiatasid ka, et Salinase jõgi võib põhjustada maanteede ja põllumaade märkimisväärset üleujutusi, lõigates Monterey poolsaare ülejäänud maakonnast ära. Poolsaarel asuvad Monterey linn ja teised kogukonnad.

Alamšerif Keith Boyd ütles, et esmareageerijad on alates reedest päästnud umbes 170 inimest, kes olid alates reedest maakonna evakuatsioonipiirkondades lukku jäänud, sealhulgas ühe naise ja tema lapse, kes jäid suurveest läbi sõites kinni.

Alamšerifi sõnul jäi esmaspäeval Salinase jõe lähedale lõksu 20–40 inimest, kuna teed olid päästjatele läbimatud.

Võimud ei olnud esmaspäeva pärastlõuna seisuga saanud teateid tormiga seotud hukkunute või teadmata kadunud inimeste kohta.

Piirkonna veinitootjad ja põllumajanduseksperdid ütlesid, et nad on mures tormide mõju pärast põllukultuuridele – nii praegu vee all olevatele põllukultuuridele kui ka neile, mis tuleks eelseisvaks kasvuperioodiks istutada.

Pajaro bensiinijaamas töötav Karla Loreto ütles, et ta on mures lõivu pärast, mida üleujutus piirkonna põllumeestele toob.

“Põllud on praegu üle ujutatud,” ütles ta esmaspäeval. “Tõenäoliselt pole seal praegu tööd. Sel aastal ilmselt ei maasikaid, murakaid ega mustikaid.

Kuberner Gavin Newsom kuulutas pühapäeval välja eriolukorra veel kuues maakonnas pärast seda, kui ta oli varem deklareerinud 34 maakonna kohta.

Eelmise nädala atmosfäärijõgi kandis sooja subtroopilist niiskust, mis põhjustas Californias Sierra Nevada lumekogu madalamatel kõrgustel sulamise, suurendades jõgesid ja ojasid paisutanud äravoolu.

Kuid lumekott on nii sügav ja külm, et neelas enamasti vihma, mille tulemuseks oli veelgi suurem lumekott Sierra lõuna- ja keskosas, ütles Los Angelese California ülikooli kliimateadlane Daniel Swain.

California veevarude osakonna veebiandmed näitasid esmaspäeval, et Sierra lumekoti veesisaldus oli 207% 1. aprilli keskmisest, mil see on tavaliselt haripunktis. Sierra lõunaosas oli see 248% keskmisest.

___

Antczak teatas Los Angelesest. Associated Pressi kirjanikud Stefanie Dazio ja Christopher Weber andsid oma panuse Los Angelesest.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply