USA pikendab sõjast läbi Mehhiko põgenenud Ukraina põgenike viibimisaega

0

14. märts (UPI) – Kümned tuhanded Ukraina põgenikud, kes sisenesid eelmisel aastal USA-sse läbi Mehhiko, et põgeneda Venemaa sissetungi eest, võivad riiki jääda veel vähemalt aastaks.

Sisejulgeolekuministeeriumi esmaspäeval teatavaks tehtud otsus puudutab umbes 25 000 ukrainlast, kes ületasid 24. veebruarist 25. aprillini 2022 USA lõunapiiri ja kes said toona üheks aastaks ajutise varjupaiga.

Sisejulgeolekuametnikud märkisid siiski, et viimased viibimisaja pikendamised ei olnud automaatsed ja need määratakse “juhtumipõhiselt”.

“Kuna Venemaa provotseerimata sissetung Ukrainasse ja selle tekitatud pretsedenditu humanitaarkriis jätkuvad, leiab DHS, et teatud ukrainlaste ja pereliikmete tingimisi vabastamise pikendamine juhtumipõhiselt on endiselt kiireloomulised humanitaarsed põhjused ja oluline avalik kasu. juhtumipõhiselt,” ütles sisejulgeoleku pressiesindaja Angelo Fernandez plaani teatavakstegemises.

Need, kes saabusid USA-sse sõja alguskuudel lõunapiirile – kelle aastapikkused visiidid pidid lõppema sel kevadel – on esimesed järjekorras, et pikendada oma viibimist.

Kui see heaks kiidetakse, antakse taotlejatele korraldus logida sisse valitsuse veebisaidile ja laadida alla oma uuendatud paberid.

“See protsess pakub kriitilist leevendust tuhandetele ukrainlastele, kes on siin oma tuleviku pärast silmitsi tohutu ärevuse ja ebakindlusega,” ütles luterliku immigratsiooni- ja pagulasteenistuse president Krish O’Mara Vignarajah.

Sõja esimene aastapäev tähistas veebruari lõpus ja kui relvarahu märke pole, pikendab valitsus mõnda neist visiitide arvu teise aasta võrra.

Varem kehtestas Bideni administratsioon vastuseks sõjale humanitaarabi tingimisi vabastamise programmi, mis andis konflikti eest põgenevatele ukrainlastele kaheaastase varjupaiga.

Umbes 300 000 ukrainlast on pärast invasiooni algust USA-sse põgenenud, võrreldes enam kui 8 miljoniga, kes otsisid eelmisel aastal varjupaika kogu Euroopas.

Sõja esimestel nädalatel sisenes USA-sse üle 20 000 ukrainlase, kuna administratsioon kaitses neid jaotise 42 eest – vastuolulise pandeemiaaegse poliitika eest, mis võimaldas ebaseaduslikke migrante kiiresti välja saata.

Mõned inimõiguste kaitsjad süüdistasid administratsiooni immigratsioonikaitse ebavõrdses kohaldamises, kuna tuhandeid afgaane ähvardab sel suvel USA-s repatrieerimine, kuid ilma abinõudeta. Need pagulased said 2021. aastal samuti ajutise humanitaarabi tingimisi vabastamise, kuid nende raske olukord ei ole suutnud Kongressi mõjutada seadusandluses, mis oleks võimaldanud alalist elamisluba.

“Administratsiooni tingimisi vabastamise laialdasema kasutamisega peab kaasnema läbimõeldud plaan selle kohta, kuidas ja millal ajutist kaitset pikendatakse ning kuidas saavad kasusaajad juurdepääsu pikaajalisele staatusele,” ütles Vignarajah.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply