USA: Põhja-Korea üritab tuumarelvade abil saavutada “strateegiline domineerimine”.

0

Soul, 8. märts (UPI) – Põhja-Korea liidril Kim Jong Unil ei ole kavatsust oma tuuma- ja kaugmaarakettide plaanidest loobuda ning tema eesmärk on saavutada piirkonnas “strateegiline domineerimine Lõuna-Korea ja USA vägede üle”, selgub uuest. USA luurearuanne.

“[Kim] jätkab jõupingutusi Põhja-Korea tuuma- ja konventsionaalsete võimete suurendamiseks, mis on suunatud USA-le ja selle liitlastele, mis võimaldab perioodiliste agressiivsete meetmetega piirkondlikku julgeolekukeskkonda tema kasuks ümber kujundada,” öeldakse 2023. aasta iga-aastases ohuhinnangus.

Pyongyang on “prioriteetne[ing] jõupingutusi üha võimekamate raketivägede ülesehitamiseks, mis on kavandatud USA ja piirkondliku raketitõrje eest kõrvale hoidmiseks, ”hinnatakse riikliku luure direktori büroo kolmapäeval avaldatud raportis.

Salarežiim “valmistub tõenäoliselt katsetama tuumaseadet, et edendada oma seatud sõjalise moderniseerimise eesmärke,” lisas ta.

Luureametnikud tõstsid raportis ja kolmapäeval Kapitooliumi mäel antud tunnistuses esile Venemaa ja Hiina kui suurimad ohud USA-le.

Kim on lähenenud Pekingile ja Moskvale, püüdes “kinnitada Põhja-Korea positsiooni tema arvates rahvusvahelises keskkonnas, mis soodustab tema jõhkrat autoritaarset süsteemi”, öeldakse ODNI raportis.

Pinged on Korea poolsaarel kasvanud pärast seda, kui Põhja-Korea ja USA tuumaläbirääkimised lõppesid 2019. aasta veebruari tippkohtumisel kokkuleppeta.

Pyongyang saatis eelmisel aastal välja umbes 70 ballistilist raketti ja on 2023. aasta esimestel kuudel jätkanud mitmete relvakatsetustega.

Ohuhinnangus märgitakse, et Põhja-Korea on viimase kuue kuu jooksul ajastanud oma stardid nii, et see langeks kokku USA ja Lõuna-Korea ühiste sõjaliste õppustega.

“Pyongyang soovib ilmselt, et liit vähendaks õppuste tempot ja ulatust, et lõppeesmärk õõnestada alliansi tugevust,” ütles ta.

Ameerika Ühendriigid ja Lõuna-Korea alustavad järgmisel nädalal massilist ühisõppust Freedom Shield, mis koosneb reaalajas õppustest ja arvutisimulatsioonist juhtimispunkti koolitusest sellises mahus, mida pole nähtud viie aasta jooksul.

Põhja-Korea hoiatas eelmisel kuul “enneolematult visa ja tugeva vastutegevuse” eest eelseisvale õppusele.

Kuigi Pyongyang on endiselt ÜRO Julgeolekunõukogu rangete sanktsioonide all, on ta aidanud rahastada oma tuuma- ja raketiprogramme selliste küberkuritegude kaudu nagu krüptoraha vargused ja lunavararünnakud ettevõtetele ja haiglatele.

Iga-aastases luureraportis hinnati, et Põhja-riik pöördub oma relvaprogrammi väljatöötamiseks üha enam selliste ebaseaduslike tegevuste poole nagu kübervargus, mis on Kimi režiimi jaoks endiselt oluline prioriteet.

“Kim peab tuumarelvi ja ICBM-e peaaegu kindlasti oma autokraatliku võimu tagajaks ning tal pole kavatsust nendest programmidest loobuda, uskudes, et aja jooksul saavutab ta tuumariigina rahvusvahelise tunnustuse,” seisis ODNI raportis.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply