VAATA: haavatud USA merejalaväelane lagunes, kui ta tuletab meelde katastroofilist Afganistani lahkumist ja Kabuli lennujaama pommi

0

Ameerika Ühendriikide merejalaväe sgt. Tyler Justin Vargas-Andrews puhkes esindajatekoja väliskomisjoni kuulamisel pisaratesse, meenutades katastroofilist Afganistani lahkumist ja Kabuli lennujaama pommirünnakut, mille tagajärjel sai ta raskelt haavata ning tappis mentori ja sõbra.

See oli esimene ülekuulamine esindajatekoja vabariiklaste poolt, kus uuriti Bideni administratsiooni järelevalve all toimunud väljaviimist, mille tagajärjel hukkus 13 sõjaväelast – see on suurim ohvrite arv USA sõdurites Afganistanis viimase 10 aasta jooksul.

Vargas-Andrews ütles, et tema ja teised merejalaväelased märkasid lennujaama Abbey Gate’i juures tegelikult meest, kes vastas võimaliku enesetaputerroristi kirjeldusele, ja palusid luba tema tapmiseks, kuid neile ei antud tulistamiskäsku.

Ta ütles, et 26. augustil kella 2 paiku öösel kinnitasid luuretöötajad, et Abbey Gate’i lähedal oli enesetaputerrorist, keda kirjeldatakse kui puhtalt raseeritud ja pruuni kleiti, musta vesti ja reisivat koos kaaslasega. Ta ütles, et küsis, miks meest varem kinni ei peetud, kui täielik kirjeldus oli olemas, kuid talle öeldi, et luurevara ei saa kahjustada.

Tema ja teised merejalaväelased levitasid enesetaputerroristide kohta teavet Abbey Gate’i maavägedele.

Sellel 21. augustil 2021 oleval failifotol, mille on esitanud USA merejalaväe, USA merejalaväe eriotstarbeline merejalaväe õhu-maa rakkerühm – kriisireageerimine – keskjuhatus, osutavad abi evakueerimisel Hamid Karzai rahvusvahelises lennujaamas Kabulis, Afganistanis. (Staffsgt. Victor Mancilla / USA merejalaväe korpus AP kaudu)

Vargas-Andrews ütles, et märkas arvatavat enesetaputerroristi keskpäevast kella 13ni ja veel kahte merejalaväelast. Ta ütles, et mees vastas täpselt kirjeldusele ja vaatas “järjekindlalt ja närviliselt läbi rahvahulga meie positsiooni.”

Ta ütles, et nad edastasid sidevõrgu kaudu teabe võimaliku ohu ja improviseeritud lõhkekehade rünnaku kohta.

“See oli nii tõsine, kui olla saab. Taotlesin kaasamisvolitust, kui minu meeskonnajuht oli poolautomaatse snaiprisüsteemi M110 valmis kasutama, ”ütles ta. Ta ütles, et vastus oli “juhtkonnal ei olnud meie jaoks kaasamisvolitust. Ärge sekkuge.”

Associated Press

Sellel pildil, mille on esitanud USA merejalaväelased, osutavad USA merejalaväelased eriotstarbelise õhu-maa rakkerühmaga – kriisidele reageerimise keskjuhatus – abi evakueerimise ajal Hamid Karzai rahvusvahelises lennujaamas Kabulis, Afganistanis, 20. augustil 2021. (Lance Cpl Nicholas Guevara/USA merejalaväekorpus AP kaudu)

Ta ütles, et palus, et tema pataljoni ülem merejalaväe kolonelleitnant Brad Whited tuleks torni vaatama, mida nad nägid. Vahepeal kontrollisid nad psühholoogiliste operatsioonide personali, et veenduda, et kahtlusalune vastas kirjeldusele.

Whited jõudis lõpuks kohale. Nad kinnitasid talle, et sihtmärki tulistada on lihtne ja palusid uuesti luba ja luba. «Küsisime, kas tohime tulistada. Meie pataljoniülem ütles: “Ma ei tea.”

Ta ütles: “Mina ja mu meeskonnajuht küsisid väga karmilt: “Noh, kes teeb?” Sest see on teie vastutus, söör. Ta vastas uuesti: “Ta ei teadnud, kuid uurib välja.”

“Me ei saanud värskendust ega saanud kunagi vastust,” ütles Vargas-Andrews. Lõpuks mees kadus. Tänaseni usume, et ta oli enesetaputerrorist.

President Joe Biden, esimene leedi Jill Biden ja kaitseminister Lloyd Austin jälgivad, kuidas merejalaväe meeskond liigutab ülekandekasti, mis sisaldab merejalaväe Lance Cpli säilmeid. Dylan Merola, 20, Rancho Cucamonga, California, pühapäeval, 29. augustil 2021 Doveri õhuväebaasis Delaware’is. (AP Photo / Manuel Balce Ceneta)

“Tegime kõigile kohapealsetele inimestele teadlikuks. Operatsioonid olid korraks peatunud, kuid algasid siis uuesti. Selge ja lihtne, meid ignoreeriti. Meie asjatundlikkust eirati. Keegi ei vastutanud meie ohutuse eest,” ütles ta.

Vargus-Andrews murdus, kui ta hakkas rääkima pommirünnakust ja oma sõbra ja mentori, merejalaväe seersant Darrin Hooveri surmast.

Tema sõnul palus Hoover kella 17.30 paiku kohaliku aja järgi, et ta aitaks leida afgaani tõlgi kanalis, mis asus Abbey Gate’i juures. Kuigi nad leidsid tõlgi ja tema venna, ütlesid nad, et viis pereliiget on endiselt kanalis. Nad ootasid pereliikmeid. Kümme minutit hiljem ütles ta, et nägi sähvatust ja tundis tohutut survelainet.

“Olen visatud 12 jalga maapinnale, kuid teadsin kohe, mis juhtus,” ütles ta. Ta meenutas:

Avan silmad enda ümber surnud või teadvuseta merejalaväelastele. Sajapealine rahvahulk haihtus kohe minu eest ja mu keha sai katastroofiliselt haavata, kuna selles oli 100-150 kuullaagrit. Peaaegu kohe hakkasime naabruskonnast tuld võtma ja ma nägin, kuidas ma olin vigastatud, kuna mu parem käsi oli täiesti purustatud ja kasutuskõlbmatu. Nägin, et kogu mu alakõhus oli verest läbi imbunud. Ma roomasin 7 jalga tahapoole, sest arvasin, et olen ikka veel hädas.

Mu keha oli plahvatuse traumast ülekoormatud. Mu kõht oli lahti rebitud. Iga tolli paljastatud keha, välja arvatud mu nägu, võttis kuullaagrid ja šrapnelli. Üritasin püsti tõusta, aga ei saanud. Lamades seal paar minutit, hakkasin teadvust kaotama, kui kuulsin, kuidas Chas, minu meeskonna juht, karjus minu nime, kui ta minu juurde jooksis. Tema hääl, mis kutsus mind, hoidis mind ärkvel.

Minu juurde jõudes tiris ta mu turvalisse kohta ja hakkas kohe minu üle kohut tegema. Seon mu jäsemetele žgutte ja teeb kõik endast oleneva, et peatada verejooks ja hakata teiste merejalaväelaste abiga haavu kinni toppima.

Olin enamuse sellest ärkvel. Karjumine, oigamine ja sõimamine.

USA sõdurid valvavad okastraadi taga, kui afgaanid istuvad 20. augustil 2021 Kabuli lennujaama sõjaväeosa lähedal maantee ääres, lootes riigist põgeneda pärast Afganistani sõjalist ülevõtmist Talibani poolt.  (Foto Wakil KOHSAR / AFP) (Foto WAKIL KOHSAR / AFP Getty Images kaudu)

USA sõdurid valvavad okastraadi taga, kui afgaanid istuvad 20. augustil 2021 Kabuli lennujaama sõjaväeosa lähedal maantee ääres, lootes riigist põgeneda pärast Afganistani sõjalist ülevõtmist Talibani poolt. (WAKIL KOHSAR / AFP Getty Images kaudu)

Vargas-Andrews palus seadusandjaid küsida temalt rohkem selle kohta, mida ta sel päeval läbi elas, väites, et keegi ei soovinud teda intervjueerida.

„Palun küsige minult, kas Abbey Gate’i tornis tulistati ja kuidas keegi ei tahtnud, et mu raportipostitus plahvatas. Isegi NCIS ja FBI ei suutnud mind intervjueerida. Paluge mul oma katsumusjärgset plahvatust üksikasjalikumalt kirjeldada. Küsige minult selle ühe väikese tüdruku ja tema pere kohta, kelle ma taasühendasin,” ütles ta. “Meie sõjaväelased ja veteranid väärivad meie parimat, sest see on see, mida me Ameerikale anname.”

«Taganemine oli minu arvates katastroof ning vastutuse ja hooletuse andestamatu puudus. Sel päeval mõrvatud üheteistkümnele merejalaväelasele, ühele meremehele ja ühele sõdurile pole vastust leitud. Tänan, et andsite mulle võimaluse rääkida,” ütles ta.

Breitbart News avaldas tagasivõtmise kohta kolmeosalise sarja. Lugege neid siit, siit ja siit.

Jälgige Breitbart Newsi Kristina Wongi Twitter, Tõde Sotsiaalnevõi sisse Facebook.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply