VAATA: Macron kuulutab, et ta ei kahetse midagi, kuna tulised protestid levisid politsei keelust hoolimata üle kogu Prantsusmaa

0

Pariisis toimus juba kolmas järjestikuse vägivaldse kaose öö, mille käigus puhkesid kokkupõrked politsei ja rahva vahel ning kogu Prantsusmaa pealinnas puhkesid tulekahjud, kuna president Macron väitis, et ta “ei kahetse” suurima massimobilisatsiooni käivitamist pärast kollaste vestide pärast. ta kasutas lünka oma pensioniea tõstmiseks ilma hääleta.

Pariisis vahistati vähemalt 81 inimest, kuna laupäeva õhtul puhkesid taas vägivaldsed meeleavaldused ja rahutused; kolmas omataoline protest pärast seda, kui peaminister Elisabeth Borne – Prantsusmaa kõrgeim ametnik peale Macroni enda – nägi, kuidas vähemusrahvuse globalistlik valitsus kasutas põhiseaduse artiklit 49.3, et kiita heaks seadus, millega tõsta pensioniiga 62-lt 64-le. sai selgeks, et see ei pruugi saada riigikokku enamuse toetust.

Pärast kahte ööd kestnud vägivalda teatas Pariisi politsei laupäeva pärastlõunal, et protestijad keelavad koguneda Champs-Élysées’ ja Place de la Concorde’i ümbrusesse, kus meeleavaldajad põletasid president Macroni kuju.

Mõned skandeerisid, et võivad juhi pea maha võtta, nagu Prantsuse revolutsioon tegi kuningas Louis XVI-le.

Politsei püüdis ka meeleavaldajate arvu piirata, sulgedes “turvameetmeteks” mitu Champs-Élysées’ lähedal asuvat metroojaama. Le Figaro teatatud.

Protestijad kohtusid hoopis Place d’Italie’l, Seine’i jõe vastaskaldal. Sotsiaalmeedias jagasid kasutajad a plakat millel on pilt Macronist, kes seisab tulekahjude ees ja taustal Eiffeli torn, kutsudes inimesi üles protestima “kuni valitsus kukub”.

Taas on sotsiaalmeedia kaadritest näha, kuidas märatsejad kaklevad politseiga ja süütavad prügikorjajate streigi tõttu pealinna tänavatel vohanud tonnide kaupa prügi. Vägivaldseid ja kaootilisi stseene salvestati ka kogu riigis, protestid puhkesid muu hulgas Brestis, Bordeaux’s ja Nantes’is.

Samuti ilmnes, et politsei vabastati laupäeval, kaadritega näidati, kuidas ametnikud vägivaldselt sekkuvad ja võitlevad näiliselt rahumeelsete meeleavaldajatega.

Ametiühingute aktivistid on samuti jätkanud survet nafta- ja gaasitöötlemistehastele kogu riigis, kusjuures mitmed riigi suurimad tootjad on tänavablokaadidega tõsiselt piiratud.

Vaatamata üleriigilisele vastureaktsioonile pensioniea tõstmise vastu, härra Macron ütles laupäeval, et ta “ei kahetse midagi”, püüdes läbi murda pensionireformi plaane, mis tema sõnul olid vajalikud selleks, et vältida pensioniprogrammi katki minemast.

Vasakpoolsed ametiühingud ja poliitikud on aga väitnud, et rikkad peaksid skeemi rahastamiseks rohkem makse maksma, ning nimetanud endise Rothschildi pankuri rikaste presidendiks, kuna ta keeldus seda tegemast.

Artikli 49 lõike 3 kasutamine seadusandluse läbisurumiseks ei ole toonud kaasa mitte ainult laialdasi proteste, vaid on ähvardanud kukutada ka valitsuse enda.

Reedel esitasid nii rahvusassamblee vasak- kui ka paremerakonnad valitsusele umbusaldusavalduse, hääletus toimub eeldatavasti esmaspäeval.

Praegu on ebaselge, kas Marine Le Peni parempopulistlikul rahvuslikul miitingul, Jean-Luc Mélenchoni vasakäärmuslikul NUPES-i koalitsioonil ja fraktsioonil Liot on umbusaldusmeetme vastuvõtmiseks piisavalt hääli, kusjuures neil on umbes 30 häält. 287, mis on vajalik peaminister Elisabeth Borni tagasiastumiseks ja valitsuse kokkuvarisemiseks.

Seetõttu on see taas kord parempoolsete Les Republicains’i partei käes, mis oli otsustava tähtsusega, et valitsus ei saaks rahvusassamblees oma pensionitõusukavadele enamuse häält saada.

Jälgige Kurt Zindulkat Twitteris siin @KurtZindulka

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply