Väikese Richardi elu, mõju uuritakse treileris “I Am Everything”.

0

16. märts (UPI) – uues dokumentaalfilmis I Am Everything ütleb rock’n’rolli pioneer Little Richard: “Kas teadsite, et Elvis Presley ja Pat Boone müüsid filmi “Tutti Frutti” rohkem kui mina?”

Selles küsimuses selgitab Richard, sünninimega Robert Penniman, põhjust, miks tema elu uuritakse. Kuigi ta saavutas edu muusiku ja meelelahutajana, ei tunnustatud teda alati selle eest, et ta inspireeris palju kaasaegset rokenrolli ja selliseid artiste nagu Michael Jackson ja Prince.

“Ta lõi rock’n’rolli ikooni,” ütleb hääl, lõigates pilti, kuidas Little Richard kontserti kannab kollast ülikonda kandes ja ütleb: “Ma olen rock’n’rolli kuningas.”

Väikese Richardi pärandit veidra mustanahalise ikoonina käsitletakse ka treileris intervjuudes Billy Porteri ja Ryan Murphyga.

“Ma ei pidanud olema nende laste kangelane,” ütleb Richard kontserdimaterjalide esitamisel.

Penniman sündis 5. detsembril 1932 Maconis Ga.-s, kuid lahkus kodust, kui ta oli 13-aastane. Pärast esinemist “meditsiininäitustel” kasutas ta kirikus lihvitud andeid, et sõlmida 1951. aastal RCA-ga plaadileping. kui Väike Richard.

„Esimesed laulud, mida sa armastad ja mida su vanemad vihkavad, on sinu elu heliriba algus,” ütleb režissöör John Waters.

Richardi muusikat peeti tol ajal nilbeks, kuid lõpuks salvestasid selle artistid nagu Boone ja Presley, kes müüsid rohkem plaate ja said osaliselt tänu tema lauludele superstaarideks.

“Nad ütlesid, et paneme valged tagumikud selga,” ütles Richard, viidates tavale, et ajastu valged muusikud salvestavad muusikat, mille algselt kirjutasid ja esitasid mustanahalised artistid.

Little Richardi karjäär kestis järgmised viis aastakümmet mitmete 50ndate hittide tugevusel, nagu “Tutti Frutti”, “Good Golly Miss Molly”, “Long Tall Sally”, “Rip It Up”, “Jenny Jenny”, “Keep A-Knockin” ja „Lucille”, laulud, mida peetakse nüüdisaegse rock ‘n’ rolli eelkäijaks.

“Minust inspireeris Michael Jackson. Prints. James Brown, ma avastasin ta. Jimi Hendrix oli mu kitarrimängija,” räägib Richard treileris.

“Kõik olid talle austatud, ” ütleb Mick Jagger.

1986. aastal võeti Little Richard Rock and Rolli kuulsuste halli ja 1993. aastal pälvis ta elutöö Grammy.

Ta suri oma kodus Tennessee osariigis 9. mail 2020 pärast lühikest haigust. Ta oli 87.

Little Richard I Am Everything, režissöör Lisa Cortes, kes võitis Emmy pälvinud HBO dokumentaalfilmi The Apollo eest lugupeetud New Yorgi teatrist, ilmub 11. aprillil piiratud koguses, ainult ühe õhtuga kinos. See on saadaval rohkemates kinodes. ja nõudmisel digitaalne väljalase 21. aprillil.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply