Venemaa konfiskeerib nüüd riigiametnikelt passid, et vältida üleastumiseid: Briti Intel

0

Suurbritannia kaitseministeerium (MOD) teatas, et Venemaa võtab riigitööstuse töötajatelt ja “üha enam rahulolematumatelt” riigiametnikelt passe, et takistada neil välismaale põgenemast.

Vene ametnikud ja riigifirmade töötajad on “üha enam rahulolematud” ja valitsus peab neid nüüd lennuriskiks, kehtestades neile “üha karmimad välisreisipiirangud”. ütles nende sagedases Ukraina sõjaluure uuenduses.

Need äärmuslikud sammud on vajalikud selleks, et “tõkestada üha enam rahulolematute ametnike põgenemist või ärakasutamist”, väitis MOD, märkides, et mõned on “tõenäoliselt pidanud oma passist ilma jätma… Võimukeskusele lähemal olevad töötajad seisavad silmitsi rangemate piirangutega; Kremli ametnikel on keelatud igasugune rahvusvaheline vaba aja reisimine.

Luureandmete värskendus näitas, et need piirangud võivad aja jooksul karmistada ja hõlmavad laiemat riigitöötajate rühma.

Üleästumise vältimise samm ei mõjuta võib-olla hästi seda, kui palju toetatakse Putini Ukraina-vastases sõjas süüdistust, isegi Venemaa ühiskonna tipus, kust Kremli ametnikke tõmmatakse. Briti MOD võrdleb arengut Venemaa käikudega külma sõja ajal, mil Nõukogude Liidu kommunistlike riikide vahel tööl ja vabal ajal reisimine oli paljudele võimalik, kuid õues käimine oli tunduvalt keerulisem.

Järgnevad Ühendkuningriigi MOD väited sarnased aruanded passi mahasurumise kohta sõltumatus Venekeelne meedia eelmisel nädalal, koos viidates aruanded juurdlus, milles väideti, et riigisaladusele juurdepääsu omavatel riigiteenistujatel paluti oma passid “säilitamiseks” riigi julgeolekule üle anda. Väidetavalt anti neile, kes keeldusid, võimalus oma ametikohalt tagasi astuda.

Muudel juhtudel väidetakse, et Venemaa riigiettevõtete madalama astme töötajatelt ei pruugita passi ära võtta, kui nad taotlevad välispuhkust väljaspool Venemaa liitriike, lükatakse neil lihtsalt vaba aja soov tagasi. . Väidetavalt on tegemist kõige uuema mahasurumisega – sarnased piirangud, kuigi leebemad, on kehtinud pärast seda, kui Venemaa 2014. aastal Krimmi annekteeris. pärast seda, kui Vene poliitik läks Mehhikosse puhkama aasta alguses, põhjustades Venemaal skandaali.

Valitsusametnikelt passide äravõtmine on aga kummalisel kombel vastuolus Vene riigi innukusega Ukrainas passe välja anda. Osana äsja okupeeritud alade koloniseerimisest väljastavad ametnikud Ukraina kodanikele Venemaa passe, mida on kirjeldatud kui “kiirendatud” süsteemi. Väidetavalt oli 2022. aasta veebruariks sel viisil paberitööd antud umbes 720 000 inimesele.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply