Vilepuhuja süüdistab Hiina TikToki nõrkades andmetele juurdepääsu kontrollides, on vastuolus juhtide lubadustega

0

Sotsiaalmeediarakenduse TikToki Hiina emaettevõtte ByteDance’i endine töötaja väidab, et ettevõte esitab USA kasutajate ja Hiinas asuva omaniku andmete privaatsuskaitse taseme valesti ning kasutab Hiina patenteeritud tarkvara, millel võivad olla tagauksed.

Axios aruanded et populaarse rakenduse TikTok Hiina emaettevõtte ByteDance endine töötaja väidab, et ettevõte esitab oma USA kasutajate privaatsust valesti ja võib-olla on rakendusse sisse ehitatud tagauksed. Vilepuhuja kinnitab, et töötajad saavad hõlpsasti vahetada USA ja Hiina andmete vahel, kasutades patenteeritud tööriista nimega Dorado, ja et TikToki juurdepääsukontrollid USA kasutajaandmetele on nõrgemad, kui ettevõte soovitab. Vilepuhuja mure saadeti kirjaga senaator Josh Hawley (R-MO) rahandusminister Janet Yellenile.

Senaator Josh Hawley (R-MO) kõneleb senati esilekerkivate ohtude ja kulutuste järelevalve allkomisjoni istungil Capitol Hillis 3. augustil 2022 Washingtonis. USA senatis toimub täna hiljem rida hääletusi Soome ja Rootsi NATOga liitumise üle. (Foto Drew Angerer / Getty Images)

TikTok on järjekindlalt ümber lükanud väited, et see seab ohtu Ameerika Ühendriikidest pärit kasutajaandmete turvalisuse, väites, et hoiab neid turvaliselt ja on pühendunud kokkuleppele Ameerika Ühendriikide välisinvesteeringute komiteega (CFIUS), mis vaatab läbi ettevõtte protseduurid. . Vilepuhuja väiteid ei ole sõltumatult kontrollitud, kuid need on Hawley sõnul vastuolus TikToki ja ByteDance’i avalikult tehtud avaldustega. “Selle vilepuhuja väited on sügavalt murettekitavad. Need näivad olevat vastuolus ka TikToki ja ByteDance’i juhtide avalike avaldustega, ”ütles Hawley kirjas.

Hawley tsiteeris eelmise aasta septembris TikToki COO Vanessa Pappase Kongressi tunnistust, kes väitis, et “Ameerika Ühendriikides juurdepääsetavatele andmetele on ranged juurdepääsukontrollid”, samuti Forbesi ja Reutersi artikleid ByteDance’i töötajate kohta, kes pääsevad TikToki USA kasutajale valesti juurde. andmeid. Hawley on olnud TikToki häälekas kriitik ja kutsunud üles rakendust täielikult keelustama. Ta viitas vilepuhuja väidetele kui “sügavalt murettekitavatele” ja soovitas CFIUSel neid uurida.

Üleskutsed TikToki ja teiste Hiina ettevõtete keelustamiseks või reguleerimiseks on Kongressis populaarsust kogunud, kuna on mures USA kasutajaandmete turvalisuse ja Hiina valitsuse juurdepääsuvõimaluse pärast. Seni pole veel sõna selle kohta, millal lõpeb TikToki äritavade CFIUS-i ülevaade, mille eesmärk on jõuda turvatehinguni. See on kestnud rohkem kui kaks aastat.

Üle miljardi igakuise aktiivse kasutaja ning USA-s suure ja hõivatud kasutajabaasiga on TikTokist saanud ülemaailmne nähtus. Seadusandjad pööravad rakendusele tähelepanu selle populaarsuse tõttu teismeliste seas ja seetõttu, et nad on mures, et Hiina valitsus võib seda kasutada USA kodanike kohta teabe kogumiseks või propaganda levitamiseks.

TikTok on astunud samme, et nendele muredele vastuseks distantseeruda oma Hiina emaettevõttest ja kinnitada USA kasutajatele, et nende andmed on turvalised. Ettevõte asutas USA-s läbipaistvuskeskuse, et eksperdid saaksid hinnata rakenduse koodi ja andmevooge võimalike turvaprobleemide osas.

Nendest jõupingutustest hoolimata viitavad vilepuhuja süüdistused sellele, et TikToki juurdepääsukontrollid USA kasutajaandmetele on nõrgemad, kui ettevõte väidab. Võimaluse, et Hiina valitsus pääseb ligi USA kasutajaandmetele ilma TikToki teadmata või nõusolekuta, muudab murettekitavamaks Hiina patenteeritud tarkvara kasutamine, mis võib sisaldada tagauksi.

Pole teada, kas vilepuhuja annab kongressi ees tunnistusi või annab avalikkusele oma väidete kohta lisateavet. Hawley esindaja Abigail Marone ütles Axiosele, et senaatori büroo on pühendunud kõigi nende poole pöörduvate vilepuhujate konfidentsiaalsuse säilitamisele ja nende arvates väärivad selle konkreetse vilepuhuja väited CFIUS-i uurimist.

“Meie kontor on pühendunud kõigi meie poole pöörduvate vilepuhujate anonüümsuse kaitsmisele,” ütles Marone. “Tuginedes meie läbivaatamisele selle vilepuhuja poolt meie kontorile avaldatud teabe kohta, usume, et need väited väärivad CFIUSi uurimist ja küsime sekretär Yellenilt, kas need probleemid on uurimise käigus esile kerkinud. Toetame, et vilepuhuja määrab kindlaks oma tulevase seotuse taseme.

Loe lähemalt aadressilt Axios siin.

Lucas Nolan on Breitbart Newsi reporter, kes käsitleb sõnavabaduse ja veebitsensuuri küsimusi. Jälgi teda Twitteris @LucasNolan

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply