Virgin Orbit peatab tegevuse ebaõnnestunud orbitaalstardi tõttu

0

16. märts (UPI) – Satelliidi käivitamise pakkuja Virgin Orbit teatas neljapäeval, et peatab tegevuse koheselt.

Ettevõte kinnitas CNBC-le ja BBC-le kogu ettevõtet hõlmavat tegevuspausi, öeldes, et annab “lähinädalatel värskendusi edasiste operatsioonide kohta”.

Samuti teatas Virgin Orbit töötajatele, et kolmapäeval toimuval koosolekul vabastatakse 600 töötajat ehk peaaegu kogu ettevõtte töötajaskond ning ettevõte teatas, et teavitab neid olukorraga järgmisel nädalal.

CNBC teatas, et puhkus on tasustamata, kuid töötajatel on võimalik tasustatud vaba aega raha välja teenida ja ettevõte liigub palgaarvestuses reedele.

Väidetavalt on paus selleks, et anda Sir Richard Bransoni asutatud ettevõttele aega otsida uusi vahendeid, mis võimaldaksid tal tegevust jätkata.

Californias asuv Long Beachi ettevõte ei ole veel oma neljanda kvartali tulemusi teatanud, kuid 30. septembril lõppenud kvartalis oli kahjum 43,6 miljonit dollarit, võrreldes 38,6 miljoni dollariga 2021. aastal samal perioodil.

Branson on viimase nelja kuu jooksul süstinud Virgin Orbitile 55 miljonit dollarit sularaha ja taganud võla, viimati 30. jaanuaril 10 miljoni dollari suuruse võlakirjaga, millega on võimalik konverteerida võlg Virgin Orbiti aktsiateks.

Teade tuleb kaks kuud pärast seda, kui ettevõte ei suutnud 9. jaanuaril orbiidile toimetada esimest Suurbritannia pinnalt saadetud satelliiti.

Ebaõnnestunud start Newquay lennujaamas asuvast Cornwalli kosmoseportist saatis lainetust läbi Suurbritannia äsja tekkiva sektori, millel on ambitsioonid saada ülemaailmseks konkurendiks tulusas satelliitide starditööstuses.

Virgini LauncherOne, mis kasutab Boeing 747-t, et viia see 35 000 jala kõrgusele, jõudis 112 miili kõrgusele, enne kui selle ülemine etapp ebaõnnestus, mille tagajärjel kukkus rakett ja üheksa satelliidi kasulik koormus Maale tagasi.

“Meie uurimine on peaaegu lõpule viidud ja meie järgmine tootmisrakett koos vajalike modifikatsioonidega on integreerimise ja katsetamise lõppfaasis,” ütles Virgin Orbiti pressiesindaja.

Virgin Orbiti aktsia, mis on alates NASDAQi debüüdist 2021. aasta detsembris veidi alla 10 dollari aktsia kohta aeglases languses olnud, lõpetas kolmapäeval kauplemise 4,72% võrra 1,01 dollari tasemel.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply