Washingtoni sündmused tähistavad, kinnitavad taas USA ja Iirimaa ühist sidet

0

17. märts (UPI) – president Joe Biden võõrustas reedel Valges Majas Iiri peaministrit Leo Varadkarit traditsioonilisel Püha Patricku päeva kohtumisel, mille eesmärk oli kinnitada partnerlust kauaaegsete liitlaste vahel.

Valge Maja teatel arutasid juhid vastastikust toetust Ukrainale sõjas Venemaa vastu, aga ka mitmeid pakilisi globaalseid probleeme enne Bideni visiiti järgmisel kuul Põhja-Iirimaale, et tähistada Suure Reede kokkuleppe 25. aastapäeva.

“Ma tahan teid ja Ameerikat sügavalt tänada teie juhtimise eest seoses Ukrainaga,” ütles Varadkar. “Ma poleks kunagi arvanud, et näeme oma elu jooksul Euroopas sellist sõda. Ja Ameerika on oma parimal tasemel, kui ta seisab koos oma Euroopa partneritega vabaduse ja demokraatia kaitsmisel.

1998. aasta asundus kehtestas rahu naaberriigis Põhja-Iirimaal pärast mitu aastakümmet kestnud poliitilist vägivalda, milles hukkus vähemalt 3500 inimest.

Ameerika Ühendriigid mängisid relvarahu vahendamisel otsustavat rolli, kuna toonane president Bill Clinton määras senaator George Mitchelli juhtima Briti ja Iiri valitsuste vahelisi läbirääkimisi, mis viisid poolsõjaliste rühmituste relvade maha panemiseni ja rahumeelse demokraatia kehtestamiseni. Põhja-Iirimaa.

“Ja meie jaoks on suure reede kokkuleppe 25. aastapäev midagi, millele mu väga hea sõber George Mitchell pühendas suure osa oma elust ja meie – see on ülioluline,” ütles Biden.

Biden ja 43-aastane Varadkar tervitasid ka eelmisel kuul Briti valitsuse ja Euroopa Liidu vahel sõlmitud Windsori raamistikuna tuntud kokkulepet, mis aitaks säilitada Belfasti kokkulepetega loodud stabiilsust.

Briti peaministri Rishi Sunaki ja Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni poolt 27. veebruaril Londonis allkirjastatud raamistik eemaldab suure Brexiti komistuskivi, mis on mürgitanud suhteid Euroopa Liiduga ja jätnud Põhja-Iirimaa viimase 10 aasta jooksul sisuliselt ilma valitsuseta. kuud.

Valge Maja kohtumine tuleneb ka USA, Austraalia ja Suurbritannia vahelisest ulatuslikust kokkuleppest ehitada tuumaallveelaevade park, mis aitaks võidelda Hiina mereväe agressiooni vastu Vaiksel ookeanil.

Esmaspäeval San Diegos sõjalise strateegia käivitamiseks peetud kohtumisel märkis Briti liider Sunak, et suure reede leping on Bideni jaoks “midagi väga erilist ja isiklikku”, kelle Iirimaa juured ulatuvad Mayo maakonda ja Louthi maakonda. Iirimaa.

Varadkar valiti detsembris teist korda Taoiseachiks ehk Iiri valitsuse peaministriks, saades võimule osana koalitsioonikokkuleppest. Varem töötas ta aastatel 2017–2020 Taoiseachina ja riigi kaitseministrina.

Valge Maja teatas, et ka reedel osales Biden Washingtonis Iirimaa sõprade kaastöörühma püha Patricku päeva lõunasöögil. Biden võõrustas Varadkarit ka teist korda Shamrocki esitlusel ja vastuvõtul Valges Majas, millest võtsid osa asepresident Kamala Harris ja teine ​​härrasmees Douglas Emhoff.

Õhtul on presidendil plaanis sõita nädalavahetust veetma oma koju Wilmingtonis Del.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply