Yellen: USA pangandussüsteem “turvaline ja hästi kapitaliseeritud” pärast Silicon Valley panga kokkuvarisemist

0

Rahandusminister Janet Yellen ütles pühapäeval CBS-i saates Face the Nation, et USA pangandussüsteem oli pärast Silicon Valley panga eelmisel nädalal kokkuvarisemist tugev.

Osaline ärakiri järgmiselt:

MARGARET BRENNAN: Ma tahan sellega kohe tegeleda, sest turud avanevad peagi uuesti kauplemiseks. Kas valitsus peab SVB ebaõnnestumise tõttu sekkuma ja võtma erakorralisi meetmeid?

YELLEN: Lubage mul öelda, et Ameerika majandus tugineb turvalisele ja usaldusväärsele pangandussüsteemile, mis suudab rahuldada meie kodumajapidamiste ja ettevõtete laenuvajadusi. Nii et kui mõni pank, eriti selline pank, nagu Silicon Valley Bank, mille hoiused on miljardite dollarite ulatuses, ebaõnnestub, on see ilmselgelt muret tekitav. Hoiustajate seisukohast, kellest paljud võivad olla väikeettevõtted, sõltuvad nad juurdepääsust oma rahalistele vahenditele, et saaksid maksta oma arveid, ja nad annavad tööd kümnetele tuhandetele inimestele üle kogu riigi. Oleme sel nädalavahetusel kuulnud nendest hoiustajatest ja teistest murelikest inimestest. Lubage mul öelda, et olen terve nädalavahetuse töötanud koos meie pangandusregulaatoritega, et kujundada selle olukorra lahendamiseks sobivad poliitikad. Ma ei saa praegu rohkem üksikasju anda. Kuid ma tahan rõhutada, et Ameerika pangandussüsteem on tõesti turvaline ja hästi kapitaliseeritud, see on vastupidav. Pärast 2008. aasta finantskriisi. Uued kontrollimeetmed kehtestati parem kapitali ja likviidsuse järelevalve ning neid testiti pandeemia esimestel päevadel ning need tõestasid oma vastupidavust, et ameeriklased saaksid usaldada meie pangandussüsteemi turvalisust ja usaldusväärsust.

BRENNAN: Kas saate öelda, kas need probleemid olid ainult Silicon Valley panga jaoks? Või oskate öelda, kas tuleb ka teisi piirkondlikke pankade maksehäireid?

YELLEN: No vaata, lubage mul öelda, et tahame olla kindlad, et ühes pangas esinevad mured ei nakaks teistesse, mis on terved. Ja eesmärk on alati järelevalve ja reguleerimine on tagada, et nakkus ei saaks tekkida.

BRENNAN Nii et ma tean, et sa ei taha selle üksikasjadesse laskuda. Kuid ilmselgelt on täna hommikul palju küsimusi. Teie kolleeg Ühendkuningriigis on öelnud, et sealne valitsus on välistanud Silicon Valley Banki Ühendkuningriigi haru päästmise. Kas olete välistanud ka sellise valitsuse sekkumise?

YELLEN: Lubage mul öelda selgelt, et finantskriisi ajal olid investorid ja süsteemsete suurpankade omanikud, keda päästeti, ja me kindlasti ei otsi seda. Ja ellu viidud reformid tähendavad, et me ei kavatse seda enam teha. Kuid oleme hoiustajate pärast mures ja keskendume nende vajaduste rahuldamisele.

BRENNAN: Nende hoiustajate jaoks oli umbes 85% SVB-de kontodest kindlustamata. Ja nagu te ütlesite, toetusid paljud erinevad tehnoloogiaettevõtted neile. Kas arvate, et hoiustajatele tuleks täies ulatuses tagasi maksta? Kas nad saavad?

YELLEN: Vaata, ma ei hakka praegu olukorra üksikasju kommenteerima. Tahan lihtsalt öelda, et oleme väga teadlikud hoiustajate probleemidest, paljud neist on väikeettevõtted, mis annavad tööd inimestele üle kogu riigi. Ja loomulikult on see märkimisväärne probleem ja nende probleemide lahendamiseks tuleb teha koostööd reguleerivate asutustega.

BRENNAN: Kas eeldate, et enne Aasia avamist täna õhtul ja homme avanevad USA turud tehing või midagi, mis võib turge rahustada?

YELLEN: Kindlasti töötame selle nimel, et olukord õigel ajal lahendada.

Jälgige Pam Key Twitteris @pamkeyNEN

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply